روابط عمومي

اين مرکز در ساختمان يكم اداري بيمارستان واقع شده و شامل بخش های زير است :

این بخش برگزاری کلیه همایش‌های علمی (شامل کنفرانس‌ها، سمینارها، دوره‌های بازآموزی، جلسات دوره‌ای ژورنال کلاب و ...) را با استفاده از سالن‌ کنفرانس بیمارستان  که واجد امکانات بسيار پيشرفته‌ صوتي و تصويري می‌باشند را عهده دارد. همچنين تهیه اسلایدهای کامپیوتری و عکس‌برداری و فیلم‌برداری از پروسجرهای گوناگون در اتاق و پخش آن به طور زنده درساير سالنها از ديگر فعالیتهای  که می توان در حوزه  کاری واحد سمعی – بصری به آن می توان اشاره کرد.

واحد علمی ـ تحقيقاتی
فعالیتهای واحد علمی- تحقیقاتی به شرح زیر می باشد:
- برگزاری کلیه همایش‌های علمی (کنفرانس‌ها، سمینارها، دوره‌های بازآموزی، جلسات دوره‌ای ژورنالکلاب و ...) با استفاده از سالن‌ کنفرانس بیمارستان  و همچنین پیگیری کلیه مراحل و برگزاری این همایش‌ها در سایر سالن‌های  و نیز تهیه نشریات مختلف، تهیه بروشورها و CDهای آموزشی
- برگـــزاری همـایـش‌هــای عـلـمـی
ـ طراحی و چاپ آرم و سربرگ
ـ طراحی وب ‌سایت مرتبط با حوزه تخصصی
ـ اطلاع‌رسانی به مجموعه هدف از طریق ارسال نامه و پوستر (طراحی و چاپ) ، اطلاع رسانی اینترنتی ،  پیامک (SMS)
ـ تماس با شرکت‌های تجهیزات پزشکی جهت واگذاری غرفه
ـ انجام تمامی کارهای اجرایی در رابطه با پذیرایی مدعوین و تهیه هدایای تبلیغاتی
ـ تهیه CDهای آموزشی (عکس و فیلم) از کنگره‌های برگزار شده
ـ ایجاد امکانات لازم برای برگزاری کارگاه در رابطه با کنگره مورد نظر
ـ صدور گواهی شرکت برای شرکت‌کنندگان (طراحی، چاپ و در صورت نیاز ارسال)

 

واحد روابط عمومی  و عرصه های عملکرد این واحد به دو بخش عمده درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم می‌شود: 

الف: درون سازمانی: 
از جمله فعالیتهای درون سازمانی می توان دسته بندی و پردازش اطلاعات ورودی به بیمارستان از کانالهای مختلف، انعکاس اطلاعات به مدیریت بیمارستان، ارجاع اطلاعات به مدیران مرتبط در سمتهای مختلف، ارتباط با پرسنل و تعامل بر اهداف عالیه بیمارستان، ارتقای روحیه، افزایش امید و توان اجرای کار از طریق برگزاری برنامه های فرهنگی و آموزشی، تورهای مسافرتی و جنگ های شاد در مناسبتها، برنامه ریزی و مدیریت خدمات رفاهی، ورزشی، رسیدگی به شکایات و پاسخگویی سریع و صحیح، طراحی و انتخاب استایل فضای عمومی بیمارستان از نظر آراستگی، روانشناسی رنگها، ارتباطات غیرکلامی و نظارت بر تابلوهای راهنمایی، پخش فیلم و انتقال اطلاعات لازم از طریق تلویزیونها به مراجعین، تکریم ارباب رجوع با نظارت بر جذب و تربیت نیروهای ویژه تکریم با شعار آراستگی در ظاهر، ادب در اخلاق و توانایی گفتگو به زبانهای مختلف، فعالیت در زمینه سمعی و بصری، مدیریت آمفی تاتر و ضبط کامل کنگره های بزرگ ملی و بین المللی، برگزاری کلاسهای آموزشی در چارچوب تقویم بیمارستان و تشکیل پرونده آموزشی برای کلیه پرسنل، ساخت و تکثیر و توزیع فیلمهای آموزشی برای مراجعین و پرسنل، تهیه و تدوین فیلمهای آموزشی جهت پخش از تلویزیونهای بیمارستان، تهیه فیلم و عکس از عملهای خاص و موضوعات پزشکی با کاربریهای تحقیقاتی و پژوهشی، ثبت لحظات شیرین و بیاد ماندنی تولد نوزادان و تحویل به خانواده ها در قالب یک آلبوم اختصاصی شامل عکس و فیلم، ارتباط صمیمی با پرسنل بیمارستان از طریق صفحه پرتال روابط عمومی و ارائه مطالب خواندنی و جذاب، تهیه و توزیع نشریه داخلی "مروارید" ویژه پرسنل با محتوای فرهنگی و اجتماعی و بخشهای تخصصی پزشکی را عنوان نمود.
ب: برون سازمانی: 
از جمله فعالیتهای برون سازمانی می توان به مدیریت رویدادها، جذب و تربیت کادر اجرایی مجرب فرایند تحقیقات، بر نامه ریزی و عملیات اجرایی همه کنگره های بین المللی، ملی و همایشها با همکاری دبیرخانه کنگره ها و روابط عمومی بصورت داخلی، برگزاری بیش از 75 کنگره در سطح بین المللی و ملی به توان اجرایی بالای در این زمینه دست یافته است از جمله آنها می توان به کنگره های بین المللی قلب رضوی، گردشگری سلامت، مغز و اعصاب، تصادفات جاده ای و...، تشکیل ستاد خبری در کنگره ها و تولید و ارسال اخبار ویژه کنگره به خبرگزاریها، روزنامه ها و شبکه های خبری رسانه ملی، تولید ویژه برنامه های مستند از کنگره ها جهت پخش از رسانه ملی، تولید ویژه برنامه های مستند از آخرین یافته های پزشکی و دستاورهای علمی، تولید کتابچه های تخصصی و برنامه های مستند جهت افزایش آگاهی عمومی درارتباط با بیماریهای خاص، نظارت بر پرتال عمومی بیمارستان و کنترل محتوایی آن، شعار روابط عمومی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حوزه اخلاق سازمانی "دانایی، فصاحت، تدبیر و شجاعت" است و این واحد در حوزه عملکردی اثر بخشی، خلاقیت و نوآوری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است.

بروشور علمی
ـ جهت اطلاع‌رسانی به بیماران درخصوص با شناخت، پیشگیری و درمان بیماری‌های رایج

جایگاه‌ سازمانی‌ روابط عمومی‌

روابط عمومی‌ زمانی‌ می‌تواند نقش‌ راهبردی‌ خود را در سازمان‌ ایفا کند که‌ در تشکیلات‌ سازمان‌جایگاه‌ مناسبی‌ داشته‌ باشد.

در بسیاری‌ از ساختارهای‌ سازمانی‌، مشاهده‌ می‌شود که‌ روابط عمومی‌ به‌ عنوان‌ یک‌ واحد فرعی‌امور اداری‌ یا امور خدماتی‌ منظور شده‌ است‌ که‌ در این‌ صورت‌ روابط عمومی‌ نمی‌تواند جایگاه‌ و نقش‌راهبردی‌ داشته‌ باشد، زیرا طبعا" شرایط احراز شغل‌ مسئول‌ روابط عمومی‌ حتی‌ از شرایط احراز شغل‌مدیر اداری‌ پایین‌تر است‌.

در سازمانهایی‌ که‌ واحد روابط عمومی‌ در جدول‌ سازمانی‌ بلافاصله‌ زیر نظر مدیر عالی‌ سازمان‌ قراردارد نشان‌ دهنده‌ توجه‌ به‌ روابط عمومی‌ به‌ عنوان‌ یک‌ عنصر راهبردی‌ است‌.

در بسیاری‌ از موارد، روابط عمومی‌ عملا نقش‌ راهبردی‌ خود را در سازمان‌ ایفا نمی‌کند. این‌ مشکل‌ ازدو جهت‌ ناشی‌ می‌شود:

1. عدم‌ اطلاع‌ کافی‌ مدیران‌ ارشد از نقش‌ و اهمیت‌ روابط عمومی‌ به‌ عنوان‌ یک‌ عنصر کمک‌کننده‌ به‌ طرح‌ریزی‌های‌ استراتژیک‌ و زمینه‌سازی‌ تصمیمات‌، اجرا و ارزیابی‌ عملکردبرنامه‌های‌ راهبردی‌ سازمان‌.

2. قرار ندادن‌ افرادی‌ با دانش‌ و بینش‌ و منش‌ لازم‌ در چنین‌ جایگاه‌ سازمانی‌ که‌ بتواند سازمان‌ رادر اعمال‌ مدیریت‌ راهبردی‌ یاری‌ کند. در این‌ صورت‌ است‌ که‌ روابط عمومی‌ فقط می‌تواندمراسم‌ و جشن‌ها را ترتیب‌ دهد و پرچم‌ به‌ دور دیوار سازمان‌ بزند.

توصیه‌ متخصصان‌ این‌ است‌ که‌ اگر بخواهیم‌ روابط عمومی‌ نقش‌ راهبردی‌ در سازمان‌ داشته‌ باشد،لازم‌ است‌ ضمن‌ در نظر گرفتن‌ جایگاهی‌ مناسب‌ در ساختار سازمانی‌ برای‌ این‌ واحد و شرایط احرازشغلی‌ متناسب‌ با مدیران‌ ارشد سازمان‌، آنان‌ را در طرح‌ریزی‌های‌ راهبردی‌ سازمان‌ مستقیماً دخالت‌دهیم‌.

توصیه‌ عمده‌ دیگری‌ که‌ از لحاظ سازماندهی‌ شده‌ است‌، این‌ که‌ بهتر است‌ تمام‌ خدمات‌ تخصصی‌مورد نیاز واحد روابط عمومی‌ در داخل‌ یک‌ واحد سازمانی‌ قرار گیرد و مسئولیت‌ اصلی‌ همه‌ این‌اقدامات‌ به‌ عهده‌ مدیر روابط عمومی‌ باشد. طبیعی‌ است‌ که‌ تشکیلات‌ سازمانی‌ واحد روابط عموی‌ درسازمانهای‌ بزرگ‌ با سازمانهای‌ متوسط و کوچک‌ متفاوت‌ خواهد بود.

 

جهت ارتباط مستقيم با مديريت روابط عمومي : 31944250

جهت ارتباط مستقيم با مديريت روابط عمومي از طريق تلگرام و واتس آپ: 09908135133

 

 

بخش ها