درباره ما

سرآغاز

در حقیقت آنچه به حیات تسلل می بخشد گوهر تابناکی نهفته است که حراست و حفاظت از آن تا زمان تلالو جاویدش حرفه مقدس ماست . پرودگارا ! مرحمتی فرما تا با ایمان و اخلاق و عشق آنچه در توان داریم برای تسکین آلام دردمندان و شفای بیماران ارزانی داشته و بانهایت صبر و همدلی ، وحدت و یکپارچگی را در جامعه خود تبلور سازیم و از تو بخواهیم.
ضمن خوش آمدگویی به شما همکار و مددجوی گرامی ورودتان را به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آذرباجیان گرامی می داریم . مجموعه پیش رو جهت پیش آشنایی شما با واحدهای مختلف بیمارستان ، فرایندها و قوانین و مقررات آن طراحی شده است . امید است که با یاری خداوند بتوانیم در ارائه خدمات موفق باشیم .

معرفی کلی بیمارستان

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آذربایجان در سال 1372 به منظور تامین نیازهای درمانی تخصصی با همکاری مجربترین کادر پزشکی و پیشرفته ترین وسایل ، کار خود را آغاز کرد. مرکزی که علاوه بر امکانات سطح اول و علاوه بر تخصص جراحی – داخلی – زنان و زایمان و بیهوشی دارای متخصصین رشته های دیگر از جمله مغز و اعصاب و عفونی و پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی و دیالیز و قلب و اسکن و مرکز لیزر و دندانپزشکی و غیره ... است . این بیمارستان با مساحت 8333 متر مربع دارای یازده بخش ( که عبارتند از جراحی عمومی با 46 تخت فعال icu  با 11 تخت فعال – داخلی با 38 تخت فعال – ccu  با 9 تخت فعال – post ccu  با 4 تخت فعال - جراحی زنان با 48 تخت فعال – کودکان با 5 تخت فعال – زایمان با 7 تخت فعال – اتاق عمل با 8 تخت فعال – اورژانس با 13 تخت فعال – دیالیز با 3 تخت فعال ) فعالیت دارد. از جنبه پاراکلینیک نیز دارای آزمایشگاه بالینی – رادیولوژی – آسیب شناسی – اولتراسونوگرافی – سی تی اسکن – آندوسکوپی – برونکوسکوپی – اسپیرومتری – لیزر – سنگ شکن – NCU – EMCS – Ees – TCD- اکو – تست ورزش است.


موقعیت جغرافیائی و ویژگیهای فرهنگی و بومی مردم منطقه

استان آذربایجانغربی یکی از 32 استان ایران است که در بخش شمال غرب این کشورواقع شده است . آب و هوای استان آذربایجانغربی کوهستانی می باشد . این استان دارای مساحتی در حدود 43660 کیلومتر مربع با احتساب دریاچه ارومیه و جمعیت استان 2080576 نفر می باشد . آذربایجانغربی همواره محل زندگی مجموعه ای از اقوام با فرهنگ های گوناگون بوده است. فرهنگ مردم این خطه در ارتباط با عوامل و تعدد جغرافیایی – تاریخی – مذهبی و تحت تاثیر گرایش های متعدد اجتماعی و تاریخی شکل گرفته است . هر یک از اقوام این منطقه دارای فرهنگ بومی ویژه خود هستند. مردم آذربایجانغربی علی رغم هجومهای اقوام مخالف سنن بومی خود را حفظ کرده اند. بسیاری از آداب و رسوم ایران کهن از دوره های مادی – هخامنشی – اشکانی – ساسانی و... در میان مردم به صورت گوناگونی باقی مانده است.

زبان و گویش مردم استان

در آذربایجانغربی زبانهای ترکی و آذری و کردی ، زبانهای اصلی را تشکیل می دهند و اقلیتها به زبانهای آشوری و ارمنی و کلیمی تکلم می نمایند. در جای جای استان اذربایجانغربی می توان ایل ها و عشایر را دید که علاوه بر این نقش با اهمیت اقتصادی ، حافظ آداب و رسوم جلوه های خاص زندگی اجتماعی ، لباسهای محلی ، غذاهای مخصوص ، شعر و ادبیات خاص خود هستند و به همین دلیل از جاذبه های منحصر بفرد اجتماعی این منطقه بشمار می آیند. در پیش تر شهرستانهای منطقه، ایل ها م عشایر به شیوه موروثی از اجداد خویش مشغول زندگی روزمره خود هستند غافل از آن که شیوه معیشت آنها به قدری برای دوست داران جاذبه های اجتماعی دل نشین و دست نیافتنی است که حاضرند به خاطر مشاهده این شیوه زندگی به خود زحمت سفردهند. ایلهای موجود در استان آذربایجانغربی عبارتند از : ایل شکاک و بیگ زاده – ایل میلان – ایل قره پاپاق نقده – ایل منگور با 6 طایفه.

 

بخش ها