درباره ما

سرآغاز

در حقیقت آنچه به حیات تسلل می بخشد گوهر تابناکی نهفته است که حراست و حفاظت از آن تا زمان تلالو جاویدش حرفه مقدس ماست . پرودگارا ! مرحمتی فرما تا با ایمان و اخلاق و عشق آنچه در توان داریم برای تسکین آلام دردمندان و شفای بیماران ارزانی داشته و بانهایت صبر و همدلی ، وحدت و یکپارچگی را در جامعه خود تبلور سازیم و از تو بخواهیم.
ضمن خوش آمدگویی به شما همکار و مددجوی گرامی ورودتان را به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آذرباجیان گرامی می داریم . مجموعه پیش رو جهت پیش آشنایی شما با واحدهای مختلف بیمارستان ، فرایندها و قوانین و مقررات آن طراحی شده است . امید است که با یاری خداوند بتوانیم در ارائه خدمات موفق باشیم .

معرفی کلی بیمارستان

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آذربایجان در سال 1372 به منظور تامین نیازهای درمانی تخصصی با همکاری مجربترین کادر پزشکی و پیشرفته ترین وسایل ، کار خود را آغاز کرد. مرکزی که علاوه بر امکانات سطح اول و علاوه بر تخصص جراحی – داخلی – زنان و زایمان و بیهوشی دارای متخصصین رشته های دیگر از جمله مغز و اعصاب و عفونی و پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی و دیالیز و قلب و اسکن و مرکز لیزر و دندانپزشکی و غیره ... است . این بیمارستان با مساحت 8333 متر مربع دارای یازده بخش ( که عبارتند از جراحی عمومی با 46 تخت فعال icu  با 11 تخت فعال – داخلی با 38 تخت فعال – ccu  با 9 تخت فعال – post ccu  با 4 تخت فعال - جراحی زنان با 48 تخت فعال – کودکان با 5 تخت فعال – زایمان با 7 تخت فعال – اتاق عمل با 8 تخت فعال – اورژانس با 13 تخت فعال – دیالیز با 3 تخت فعال ) فعالیت دارد. از جنبه پاراکلینیک نیز دارای آزمایشگاه بالینی – رادیولوژی – آسیب شناسی – اولتراسونوگرافی – سی تی اسکن – آندوسکوپی – برونکوسکوپی – اسپیرومتری – لیزر – سنگ شکن – NCU – EMCS – Ees – TCD- اکو – تست ورزش است.

مسئول فنی

دکتر یعقوب سقط فروش

مدیر عامل:

دکتر مسعود فلاحی مطلق

مدیر داخلی:

فرخ مجاهد

رسالت بیمارستان آذربایجان

رسالت بیمارستان اذربایجان عبارت است از ایمنی بیمار ، ارتقاء مستمر کیفیت خدمات وافزایش رضایت مندی این بیمارستان با هدف تکمیل نمودن سطح مراقبتهای تخصصی و فوق تخصصی از سال 1372 شروع به فعالیت نموده و اهداف کلی و تخصصی بیمارستان عبارتند از :

 • افزایش رضایتمندی ، احترام و پاسخگویی و جلب اعتماد بیماران
 • مدیریت سرمایه های انسانی و فیزیکی
 • سنجش ارتقای کیفیت خدمات درمانی و مراقبتهای ارائه شده
 • ارتقای کارایی نظام تدارکات خدمات درمانی

 
 دور نما (چشم انداز ) بیمارستان :

این بیمارستان در نظر دارد در راستای رسیدن به اهداف کلی و مورد نظر خود با ایجاد امکانات لازم در جهت تسهیل دسترسی مراجعین به خدمات درمانی قابل ارائه در این مرکز ، با بهترین کیفیت با رعایت اخلاق حرفه ای و با در نظر گرفتن کرامت انسانی و رعایت حداکثر استانداردهای مورد نظر وزارت بهداشت و درمان امکانات درمانی قابل دسترسی برای همه مراجعین را فراهم نماید.

چارت سازمانی بیمارستان:

ایمنی بیمار

استاندارهای ایمنی بیمارمجموعه ای از الزامات هستند که بر اساس اجرای برنامه ایمنی در سطح بیمارستان حیاتی می باشند. هدف نهایی برنامه ایمنی ، ارتقاء سطح ایمنی بیمار در بیمارستانها و ایجاد شرایطی است که منجر به خدمات ایمن تر و متعاقب آن محافظت جامعه از آسیب های قابل اجتناب و کاهش عوارض ناخواسته در محیط بیمارستان شود.

موقعیت جغرافیائی و ویژگیهای فرهنگی و بومی مردم منطقه

استان آذربایجانغربی یکی از 32 استان ایران است که در بخش شمال غرب این کشورواقع شده است . آب و هوای استان آذربایجانغربی کوهستانی می باشد . این استان دارای مساحتی در حدود 43660 کیلومتر مربع با احتساب دریاچه ارومیه و جمعیت استان 2080576 نفر می باشد . آذربایجانغربی همواره محل زندگی مجموعه ای از اقوام با فرهنگ های گوناگون بوده است. فرهنگ مردم این خطه در ارتباط با عوامل و تعدد جغرافیایی – تاریخی – مذهبی و تحت تاثیر گرایش های متعدد اجتماعی و تاریخی شکل گرفته است . هر یک از اقوام این منطقه دارای فرهنگ بومی ویژه خود هستند. مردم آذربایجانغربی علی رغم هجومهای اقوام مخالف سنن بومی خود را حفظ کرده اند. بسیاری از آداب و رسوم ایران کهن از دوره های مادی – هخامنشی – اشکانی – ساسانی و... در میان مردم به صورت گوناگونی باقی مانده است.

زبان و گویش مردم استان

در آذربایجانغربی زبانهای ترکی و آذری و کردی ، زبانهای اصلی را تشکیل می دهند و اقلیتها به زبانهای آشوری و ارمنی و کلیمی تکلم می نمایند. در جای جای استان اذربایجانغربی می توان ایل ها و عشایر را دید که علاوه بر این نقش با اهمیت اقتصادی ، حافظ آداب و رسوم جلوه های خاص زندگی اجتماعی ، لباسهای محلی ، غذاهای مخصوص ، شعر و ادبیات خاص خود هستند و به همین دلیل از جاذبه های منحصر بفرد اجتماعی این منطقه بشمار می آیند. در پیش تر شهرستانهای منطقه، ایل ها م عشایر به شیوه موروثی از اجداد خویش مشغول زندگی روزمره خود هستند غافل از آن که شیوه معیشت آنها به قدری برای دوست داران جاذبه های اجتماعی دل نشین و دست نیافتنی است که حاضرند به خاطر مشاهده این شیوه زندگی به خود زحمت سفردهند. ایلهای موجود در استان آذربایجانغربی عبارتند از : ایل شکاک و بیگ زاده – ایل میلان – ایل قره پاپاق نقده – ایل منگور با 6 طایفه.

منشور اخلاقی کارکنان بیمارستان آذربایجان

 • کارکنان این بیمارستان ، خود را متعهد بلکه مفتخر به خدمات صادقانه به مردم دانسته و ایمان دارند که رضای خالق وابسته به رضای مخلوق است.
 • کوشش و بکارگیری و استفاده بهینه از فن آوری جدید و آماده سازی فضای مناسب به منظور ارائه خدمات مطلوب و ارزنده تر به مشتریان جزء اولویت های این مرکز است.
 • داشتن صداقت ، صمیمیت و خوشرویی توام با برخورد مسئولانه نسبت به مراجعین و پاسخگو بودن در مقابل عملکرد وظیفه همه ماست.
 • تلاش در جهت ارائه خدمات با کیفیت مطلوب ، درمان صحیح و به موقع بیماران و تلاش در جهت جلب رضایت آنها هدف ماست.
 • وقت شناسی ، نظم و ترتیب در امور ، داشتن جدیت و دلسوزی در ارائه خدمات و تلاش برای درک و پاسخگویی به توقعات مراجعین جز وظایف کارکنان است.
 • حفظ نظم و آراستگی ظاهری ، رعایت نزاکت و احترام نسبت به بیمار وظیفه دیگر ماست.
 • موفقیت ما در گرو کار گروهی بوده و ارتقاء مستمر کیفیت و توسعه، همه جانبه، هدف ماست .
 • این مرکز باور دارد که مشتریان داوران نهایی کیفیت خدمات و دلیل بقاء هر سازمانی باشند بنابراین در جهت حفظ و ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات و در نهایت رضایت بیماران تلاش مستمر خواهیم نمود.