بهره گیری حداکثری از ظرفیت بیمارستان ها

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در جلسه ای که روز گذشته (جمعه) در ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران برگزار شد، با اشاره به افزایش موارد  بستری در بیمارستان های سراسر کشور، اظهار کرد: این روزها شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا در بستر خانواده ها هستیم.
 
 
 وی  کاهش انجام عمل های غیر ضروری را در روزهای آتی یکی از اقدامات موثر برای افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی برای پذیرش مبتلایان به کرونا عنوان کرد و  گفت: همچنین  بهره گیری از کلینیک های تنفسی بیمارستان ها با توجه به امکانات و ظرفیت هر بیمارستان راهی مناسب برای کاهش بار مراجعه به اورژانس هاست.
 
معاون درمان وزارت بهداشت،بر اهمیت کیفیت اراپه اکسیژن رسانی مطلوب به بیماران کرونایی خواستار تشکیل گروهی تخصصی از پرستاران تحت نظر دفتر پرستاری بیمارستان ها برای افزایش کیفیت ارایه خدمات در این زمینه شد.
 
دکتر جان بابایی ضمن اشاره به اهمیت مدیریت توزیع بیماران کرونایی در بیمارستان ها، ضرورت تشکیل تیم نظارتی برای انجام بازدیدهای سرزده از بیمارستان ها را یادآور شد.
 
در ادامه این جلسه دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، بر لزوم به کارگیری حداکثری ظرفیت بیمارستان ها برای ارایه خدمت به بیماران کرونایی تاکید کرد.
 
وی همچنین با اشاره به ضرورت کاهش ازدحام جمعیت در بیمارستان ها، به ارایه پیشنهادهایی درباره مدیریت ملاقات کنندگان بیماران در بیمارستان ها پرداخت.
 
دکتر زالی همچنین با اشاره به آثار سوء اضطراب و تشویش افراطی نسبت به بیماری کرونا، خواستار حفظ امید در جامعه شد.
 
دکتر جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در ادامه این جلسه تکمیل هرچه سریعتر بیمارستان های جدید التاسیس را اقدامی موثر برای افزایش تخت های بیمارستانی عنوان کرد و خواستار بهره گیری بیشتر از ظرفیت های صدا و سیما برای افزایش آگاهی شهروندان شد.
 
در بخش دیگری از  این جلسه که با حضور روسا و معاونان دانشگاه های علوم پزشکی تهران و جمعی از مسئولان و روسای بیمارستان های تهران برگزار شد، حاضران به طرح چالش ها و پیشنهادهای خود برای مقابله با کرونا نظیر مسائل مربوط به دارو، بیمه، توزیع وسایل حفاظت فردی، تامین اکسیژن، درمان گروه های خاصی همچون مادران باردار و همچنین مسائل مربوط به نیروهای انسانی پرداختند.