بیمارستان

تخصصی و فوق تخصصی

آذربایجان

 
رسالت بیمارستان اذربایجان عبارت است از ایمنی بیمار ، ارتقاء مستمر کیفیت خدمات وافزایش رضایت مندی این بیمارستان با هدف تکمیل نمودن سطح مراقبتهای تخصصی و فوق تخصصی از سال 1372 شروع به فعالیت نموده و اهداف کلی و تخصصی بیمارستان عبارتند از :
 • افزایش رضایتمندی ، احترام و پاسخگویی و جلب اعتماد بیماران
 • مدیریت سرمایه های انسانی و فیزیکی
 • سنجش ارتقای کیفیت خدمات درمانی و مراقبتهای ارائه شده
 • ارتقای کارایی نظام تدارکات خدمات درمانی
 
 دور نما (چشم انداز ) بیمارستان :
 
این بیمارستان در نظر دارد در راستای رسیدن به اهداف کلی و مورد نظر خود با ایجاد امکانات لازم در جهت تسهیل دسترسی مراجعین به خدمات درمانی قابل ارائه در این مرکز ، با بهترین کیفیت با رعایت اخلاق حرفه ای و با در نظر گرفتن کرامت انسانی و رعایت حداکثر استانداردهای مورد نظر وزارت بهداشت و درمان امکانات درمانی قابل دسترسی برای همه مراجعین را فراهم نماید.
 
ایمنی بیمار
 
استاندارهای ایمنی بیمارمجموعه ای از الزامات هستند که بر اساس اجرای برنامه ایمنی در سطح بیمارستان حیاتی می باشند. هدف نهایی برنامه ایمنی ، ارتقاء سطح ایمنی بیمار در بیمارستانها و ایجاد شرایطی است که منجر به خدمات ایمن تر و متعاقب آن محافظت جامعه از آسیب های قابل اجتناب و کاهش عوارض ناخواسته در محیط بیمارستان شود.

 

 
در حقیقت آنچه به حیات تسلل می بخشد گوهر تابناکی نهفته است که حراست و حفاظت از آن تا زمان تلالو جاویدش حرفه مقدس ماست . پرودگارا ! مرحمتی فرما تا با ایمان و اخلاق و عشق آنچه در توان داریم برای تسکین آلام دردمندان و شفای بیماران ارزانی داشته و بانهایت صبر و همدلی ، وحدت و یکپارچگی را در جامعه خود تبلور سازیم و از تو بخواهیم.
ضمن خوش آمدگویی به شما همکار و مددجوی گرامی ورودتان را به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آذرباجیان گرامی می داریم . مجموعه پیش رو جهت پیش آشنایی شما با واحدهای مختلف بیمارستان ، فرایندها و قوانین و مقررات آن طراحی شده است . امید است که با یاری خداوند بتوانیم در ارائه خدمات موفق باشیم .
 
 معرفی کلی بیمارستان
 
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آذربایجان در سال 1372 به منظور تامین نیازهای درمانی تخصصی با همکاری مجربترین کادر پزشکی و پیشرفته ترین وسایل ، کار خود را آغاز کرد. مرکزی که علاوه بر امکانات سطح اول و علاوه بر تخصص جراحی – داخلی – زنان و زایمان و بیهوشی دارای متخصصین رشته های دیگر از جمله مغز و اعصاب و عفونی و پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی و دیالیز و قلب و اسکن و مرکز لیزر و دندانپزشکی و غیره ... است . این بیمارستان با مساحت 8333 متر مربع دارای یازده بخش ( که عبارتند از جراحی عمومی با 46 تخت فعال icu  با 11 تخت فعال – داخلی با 38 تخت فعال – ccu  با 9 تخت فعال – post ccu  با 4 تخت فعال - جراحی زنان با 48 تخت فعال – کودکان با 5 تخت فعال – زایمان با 7 تخت فعال – اتاق عمل با 8 تخت فعال – اورژانس با 13 تخت فعال – دیالیز با 3 تخت فعال ) فعالیت دارد. از جنبه پاراکلینیک نیز دارای آزمایشگاه بالینی – رادیولوژی – آسیب شناسی – اولتراسونوگرافی – سی تی اسکن – آندوسکوپی – برونکوسکوپی – اسپیرومتری – لیزر – سنگ شکن – NCU – EMCS – Ees – TCD- اکو – تست ورزش است.
 
موقعیت جغرافیائی و ویژگیهای فرهنگی و بومی مردم منطقه
 
استان آذربایجانغربی یکی از 32 استان ایران است که در بخش شمال غرب این کشورواقع شده است . آب و هوای استان آذربایجانغربی کوهستانی می باشد . این استان دارای مساحتی در حدود 43660 کیلومتر مربع با احتساب دریاچه ارومیه و جمعیت استان 2080576 نفر می باشد . آذربایجانغربی همواره محل زندگی مجموعه ای از اقوام با فرهنگ های گوناگون بوده است. فرهنگ مردم این خطه در ارتباط با عوامل و تعدد جغرافیایی – تاریخی – مذهبی و تحت تاثیر گرایش های متعدد اجتماعی و تاریخی شکل گرفته است . هر یک از اقوام این منطقه دارای فرهنگ بومی ویژه خود هستند. مردم آذربایجانغربی علی رغم هجومهای اقوام مخالف سنن بومی خود را حفظ کرده اند. بسیاری از آداب و رسوم ایران کهن از دوره های مادی – هخامنشی – اشکانی – ساسانی و... در میان مردم به صورت گوناگونی باقی مانده است.
 
زبان و گویش مردم استان
 
در آذربایجانغربی زبانهای ترکی و آذری و کردی ، زبانهای اصلی را تشکیل می دهند و اقلیتها به زبانهای آشوری و ارمنی و کلیمی تکلم می نمایند. در جای جای استان اذربایجانغربی می توان ایل ها و عشایر را دید که علاوه بر این نقش با اهمیت اقتصادی ، حافظ آداب و رسوم جلوه های خاص زندگی اجتماعی ، لباسهای محلی ، غذاهای مخصوص ، شعر و ادبیات خاص خود هستند و به همین دلیل از جاذبه های منحصر بفرد اجتماعی این منطقه بشمار می آیند. در پیش تر شهرستانهای منطقه، ایل ها م عشایر به شیوه موروثی از اجداد خویش مشغول زندگی روزمره خود هستند غافل از آن که شیوه معیشت آنها به قدری برای دوست داران جاذبه های اجتماعی دل نشین و دست نیافتنی است که حاضرند به خاطر مشاهده این شیوه زندگی به خود زحمت سفردهند. ایلهای موجود در استان آذربایجانغربی عبارتند از : ایل شکاک و بیگ زاده – ایل میلان – ایل قره پاپاق نقده – ایل منگور با 6 طایفه.

 

 

 

 

 

 • کارکنان این بیمارستان ، خود را متعهد بلکه مفتخر به خدمات صادقانه به مردم دانسته و ایمان دارند که رضای خالق وابسته به رضای مخلوق است.
 • کوشش و بکارگیری و استفاده بهینه از فن آوری جدید و آماده سازی فضای مناسب به منظور ارائه خدمات مطلوب و ارزنده تر به مشتریان جزء اولویت های این مرکز است.
 • داشتن صداقت ، صمیمیت و خوشرویی توام با برخورد مسئولانه نسبت به مراجعین و پاسخگو بودن در مقابل عملکرد وظیفه همه ماست.
 • تلاش در جهت ارائه خدمات با کیفیت مطلوب ، درمان صحیح و به موقع بیماران و تلاش در جهت جلب رضایت آنها هدف ماست.
 • وقت شناسی ، نظم و ترتیب در امور ، داشتن جدیت و دلسوزی در ارائه خدمات و تلاش برای درک و پاسخگویی به توقعات مراجعین جز وظایف کارکنان است.
 • حفظ نظم و آراستگی ظاهری ، رعایت نزاکت و احترام نسبت به بیمار وظیفه دیگر ماست.
 • موفقیت ما در گرو کار گروهی بوده و ارتقاء مستمر کیفیت و توسعه، همه جانبه، هدف ماست .
 • این مرکز باور دارد که مشتریان داوران نهایی کیفیت خدمات و دلیل بقاء هر سازمانی باشند بنابراین در جهت حفظ و ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات و در نهایت رضایت بیماران تلاش مستمر خواهیم نمود.

ریاست هیئت مدیره :

  دکتر علی سینا  

مدیر عامل :

 دکتر مسعود فلاحی مطلق     31944611-044

مسئول فنی :

 دکتر یعقوب سقط فروش     31944644-044

مدیریت داخلی :

 فرخ مجاهد     31944332-044